Realizacja zamówienia: 2 - 4 dni
Koszt wysyłki od: 11.00 PLN
Orzechy piorące ECOBOOM® SOAP NUTS – wybór najwyższej jakości łupin orzechów piorących – są jedynym środkiem piorącym rosnącym na drzewach!

Wydajne, skuteczne, hipoalergiczne, w 100% naturalne, w 100% biodegradowalne, są najbardziej uniwersalnym środkiem czyszczącym, jaki można sobie wyobrazić. Bezpieczne dla wrażliwej skóry oraz dla środowiska naturalnego, mają tysiąc i jedno zastosowanie w kosmetyce, medycynie naturalnej, gospodarstiwe domowym, ogrodzie i opiece nad zwierzętami:
 • w bezpośrednim użyciu jako naturalny i w pełni bezpieczny detergent do prania tkanin w pralkach automatycznych oraz do mycia naczyń w zmywarkach,
 • po przygotowaniu wywaru sprawdzają się jako szampon, płyn do peelingu, pianka do golenia, mycia i czyszczenia, niealergizujący płyn do mycia naczyń, płyn do prania wełny i jedwabiu, uniwersalny płyn czyszczący do wszelkich powierzchni, mleczko do czyszczenia metali i biżuterii, a także niealergizujący szampon dla zwierząt domowych zwalczający pchły i inne pasożyty skóry oraz łagodny roztwór odstraszający szkodniki roślin ogrodowych,
 • po użyciu znakomicie nadają się do kompostowania i użyźniania gleby.
Orzechy piorące, choć trafniej byłoby nazywać je "mydlanymi" ze względu na ich szerokie zastosowanie, są w rzeczywistości wysuszonym na słońcu i pozbawionym pestki owocem mydleńca, drzewa z rodziny mydleńcowatych, rosnącego na niemal wszystkich kontynentach. Zawierają saponinę, naturalny środek powierzchniowo czynny używany na całym świecie od tysięcy lat do prania oraz jako uniwersalny środek czyszczący. Jego odpowiednikiem wytworzonym sztucznie przez człowieka jest mydło.

Orzechy piorące z gatunku Sapindus mukorossi, rosnące jedynie w rejonie północnych Indii i Nepalu, są znane z najwyższej zawartości wysokiej jakości saponiny, co sprawia, że ten gatunek nie ma sobie równych wśród innych mydleńców (Sapindus). Uważnie wybieramy dostawców, aby orzechy pochodziły zawsze z ostatniego zbioru i były w pełni organiczne. Sprawdzamy również, czy na plantacji są zapewnione godziwe warunki pracy i płacy.

Dzięki temu mamy pewność, że ECOBOOM® SOAP NUTS to najlepsze orzechy piorące na rynku.

Ozdobne opakowania z naturalnej surówki bawełnianej zawierają wyselekcjonowane łupiny, pozbawione pestek (pestki nie mają właściwości piorących). W zestawie znajdują się dodatkowo 1 mały woreczek bawełniany gratis oraz instrukcja w j. polskim.
Jak używać orzechów piorących?

Orzechy piorące dają niezliczone możliwości zastosowania. Poniżej zebraliśmy kilka podstawowych sposobów, w jakie można je wykorzystać, a które my i nasi klienci wypróbowaliśmy "na własnej skórze" i których wiele nadal stosujemy. Są to jedynie sugestie, a lista jest niewyczerpująca, ponieważ zakres zastosowań jest tak szeroki, że ogranicza go jedynie wyobraźnia użytkownika. Pamiętaj, aby każdy przepis dostosować do własnych potrzeb i możliwości, unikając produktów alergizujących itp.
Opakowanie: 500 g

Opcje produktu

 • Rodzaj: 

  Orzechy piorące

 • Seria: 

  ECOBOOM

 • Waga: 

  Do 1 kg

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...