maso shea, masłó kerite, nawilżające masło do ciała, masło na azs
Realizacja zamówienia: 2 - 4 dni
Koszt wysyłki od: 11.00 PLN

Najwyższej jakości, nierafinowane i tłoczone na zimno, masło Shea (Ghana), świeże i pachnące.

Idealne rozwiązanie w codziennej pielęgnacji skóry atopowej i nie tylko.

Masło Shea nierafinowane, 200 g

Surowiec kosmetyczny INCI: Butyrospermum Parkii

Właściwości: mocno nawilżające i natłuszczające poprawia komfort życia pacjentów z atopowym zapaleniem skóry do stosowania w metodzie mokrych opatrunków (Wet Wrapping) uzupełniające w skórze niedobory witamin wygładzające przeciwzmarszczkowe.

Nie alergizuje, bez składników drażniących posiada naturalny filtr słoneczny

Jest to masło jadalne - szeroko stosowane w Afryce Masło Shea (zwane również Karite), jest pozyskiwane z owoców drzewa shea, rosnącego na terenie Zachodniej Afryki na otwartych przestrzeniach sawanny. Ze względu na fakt, że drzewo shea owocuje dopiero po 30-40 latach, bardzo mało jest plantacji tych drzew. Dzięki temu masło shea pochodzi przede wszystkim z dziko rosnących roślin. Masło shea jest pozyskiwane unikalną ręczną metodą. Nie zawiera żadnych konserwantów i barwników, nie jest dezodoryzowane, posiada naturalny łagodny zapach. Masło nawilża i natłuszcza skórę. Jest bogate w witaminy A i E oraz witaminę F, która pozwala rozluźnić mięśnie.

Substancje zawarte w maśle chronią i wzmacniają cement komórkowy warstwy rogowej skóry co poprawia elastyczność skóry. Jest naturalnym filtrem słonecznym. Jest więc też idealne do opalania, szczególnie dla osób o skórze wrażliwej ze skłonnościami do alergii i ze skórą atopową ! Nie ma działania alergizującego, może być aplikowane na wszystkie obszary ciała. Masło Shea w czystej postaci stosuje się do pielęgnacji skóry na całym ciele oraz do masażu. Jako składnik używa się go do produkcji kremów, lotionów, kosmetyków do makijażu, kremów do opalania, kremów po goleniu i mydeł. W czystej postaci rozpuszcza się w dłoni. Nakładane na skórę tworzy delikatną, ochronną i pielęgnacyjną warstwę. Może być używane na twarzy oraz w tak delikatnych częściach twarzy jak np. skóra pod oczami.

Masło Shea ze względu na swoje właściwości, rekomendowane jest dla atopików, można stosować u niemowląt od pierwszych dni życia. Zastosowanie: bezpośrednio na skórę atopową do produkcji kosmocetyków profesjonalnych oraz kremów na Atopowe Zapalenie Skóry do zabiegów w salonach kosmetycznych i salonach masażu spożywcze. Dostępne w 3 gramaturach.

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...