Model: PREMIUM
Gwarancja: 12 miesięcy
Realizacja zamówienia: 1 - 2 dni
Koszt wysyłki: Wysyłka gratis!
Producent: TRIADA

Oczyszczacz 7 w 1 Triada PREMIUM: funkcja nawilżania, oczyszczania, inhalacji, aromaterapii, jonizacji i klimatyzacji!

NOWA ulepszona wersja Triady Turbo.

Zmiany w stosunku do wersji TRIADA Turbo:

 • zwiększenie powierzchni użytkowanej do 50m2
 • zmianę pobieranej mocy do 9W na I-biegu do 15W na II-biegu
 • wyciszenie napędu
 • wydłużenie żywotności napędu (do ponad 5 lat)
 • zwiększenie wydajności nawilżacza, szczególnie w zakresie wyrzutu aerozolu średniokroplistego
 • zmniejszono drgania układu napędowego wprowadzając uszczelki wargowe z elastomeru
 • poprawiono chłodzenie silnika poprzez zmianę konstrukcji podstawy silnika.
 • wprowadzono NOWĄ INSTRUKCJĘ OBSŁUGI.

Idealny dla astmatyków, alergików, osób z wysuszonymi śluzówkami, chorych w szpitalach i senatoriach! TRIADA nie produkuje pary ale aerozol średniokroplisty, który jest  temperatury  takiej, jaką posiada nalana do niego woda!

Wszystkie funkcje realizowane przez oczyszczacz - nawilżacz powietrza mają jedno zadanie, stworzyć optymalny dla organizmu mikroklimat w pomieszczeniu.

1.  NAWILŻENIE - najwłaściwszym aerozolem do nawilżenia górnych dróg oddechowych jest aerozol średniokroplisty, a ten  można otrzymać jedynie przez nawilżacz powietrza TRIADA z mechanicznym rozbiciem wody! Dzięki temu rozwiązaniu posiadamy POZYTYWNE BADANIA KLINICZNE.

2.  OCZYSZCZENIE - oczyszcza powietrze z pyłków, kurzu i roztoczy - występuje tutaj podwójne oczyszczanie powietrza:

 • poprzez suchy filtr zatrzymujący "grubsze" zanieczyszczenia (zarodniki pleśni i grzybów oraz kurz),
 • poprzez wykorzystanie filtru wodnego, który zatrzymuje pozostałe zanieczyszczenia, które przeszły przez filtr suchy.

Najdokładniejsze oczyszczanie powietrza uzyskuje się przy zastosowaniu właśnie filtru wodnego.

3.  JONIZACJA - w domu i biurze, gdzie stosowane urządzenia elektryczne (szczególnie zestawy komputerów, telewizory) jonizują powietrze ładunkami dodatnimi zwiększając poczucie dyskomfortu i zmęczenia. TRIADA jonizuje powietrze ujemnie poprzez MECHANICZNE rozbijanie cząsteczek wody podobnie jak dzieje się to nad morzem lub przy wodospadzie. Tak zjonizowane powietrze zdecydowanie redukuje zmęczenie. Cząsteczki są tak małe, że nie występuje zjawisko zraszania mebli.

4.  INHALACJA - pozwala na prowadzenie inhalacji również z zastosowaniem leków.

5.  KLIMATYZACJA - latem, gdy temperatury powietrza są wysokie, a powietrze staje się nieznośnie suche i gorące należy do pojemnika z wodą wsypać kostki lodu - wówczas wydobywająca się z urządzenia mgła wodna będzie schładzać i nawilżać powietrze w pomieszczeniu.

6. AROMATERAPIA - urządzenie przystosowane jest do aromaterapii, która jest wykorzystywaniem nadzwyczajnych właściwości roślinnych substancji aromatycznych do leczenia chorób i przywracania zdrowia. Aromat łagodnie rozprzestrzenia się w pomieszczeniu.

7. TURBO - zastosowanie dwubiegowego sinika oraz bardzo praktycznego, trójpołożeniowego i bryzgoszczelnego przełącznika znacznie poprawiło wygodę użytkowania, zwiększyło efektywność nawilżania i oczyszczania powietrza o ok. 30% na II biegu.

8.  TURBO a STANDARD - różnica jest dość znaczna, gdyż wersja TURBO nie tylko wyposażona jest w wygodny przełącznik ale i posiada dwa biegi/tryby pracy.

...i najważniejsze - pozytywne badania kliniczne KLINIKI PNEUMONOLOGII DZIECIĘCEJ W POZNANIU.


 
NIE jest to nawilżacz ULTRADŹWIĘKOWY !!! Dlaczego?
Najwłaściwszym aerozolem do nawilżenia górnych dróg oddechowych jest aerozol średniokroplisty, a ten można otrzymać jedynie przez mechaniczne rozbicie wody!!! Rozwiązanie MECHANICZNEGO rozbicia wody, objęte PATENTEM RP, zastosowane jest w nawilżaczu powietrza TRIADA. Dzięki temu rozwiązaniu posiadamy POZYTYWNE BADANIA KLINICZNE.

Czy taki nawilżacz powietrza można stosować przy aromaterapii? Czy jest miejsce by dodać kilka kropli olejku do inhalacji?
Oczywiście, że można stosować różne olejki kupowane w aptekach i leki. Wymogiem Kliniki była właśnie możliwość stosowania w Nawilżaczu TRIADA leków. Proszę jednak pamiętać, że to lekarz decyduje, nadzoruje ich stosowanie oraz określa ilość kropli leku na dany cykl pracy urządzenia. Dodajemy je bezpośrednio do wody.

Jaką parą nawilża powietrze. Ciepłą czy zimną?
Nawilżacz powietrza TRIADA nie produkuje pary, ale aerozol średniokroplisty, który jest  temperatury  takiej, jaką posiada nalana do niego woda.

Czy można stosować wodę z kranu czy musi być to woda destylowana lub przegotowana jak w przypadku nawilżacza ultradźwiękowego?
Woda oczywiście zwykła, z kranu -  nawilżacz Triada musiał być tani i prosty w eksploatacji, by można go było stosować w szpitalnych salach chorych, biurach itp.

Czy to urządzenie oczyszcza powietrze?
Nawilżacz powietrza TRIADA oczyszcza powietrze z alergenów, kurzu itp. - był to kolejny wymóg stawiany przez Klinikę Pneumonologii Dziecięcej. Efekt tego działania można zaobserwować przy sprzątaniu - znacznie mniej kurzu na meblach w pomieszczeniu, w którym pracuje Nawilżacz TRIADA.

Czy TRIADA oczyszcza powietrze z kurzu podobnie jak 3-filtrowe oczyszczacze z filtrem HEPA, które podobno oczyszczają powietrze w 99.97%? Chodzi głównie o minimalizacje kurzu w pomieszczeniu.
Zastosowanie filtru suchego "dokładnego oczyszczania-HEPA" w nawilżaczu powietrza byłoby całkowitym nieporozumieniem. Jak to jest pokazane w opisie patentowym oraz na przekroju nawilżacza, występuje tutaj podwójne oczyszczanie powietrza:

 1- poprzez nieskomplikowany suchy filtr zatrzymujący "grubsze" zanieczyszczenia (chodziło przede wszystkim o zarodniki pleśni i grzybów oraz kurz),

 2- poprzez wykorzystanie filtru wodnego, który zatrzymuje pozostałe zanieczyszczenia, które przeszły przez filtr suchy. 

W tym przypadku jest to 6 nowych rozwiązań technicznych chronionych patentem nr 175936.

Filtry dokładnego oczyszczania (np. filtr Hepa) mają zastosowanie przy suchym oczyszczaniu powietrza (np. w wyższej klasie odkurzaczy i suchych oczyszczaczy powietrza). Najdokładniejsze oczyszczanie powietrza uzyskuje się przy zastosowaniu filtru wodnego. Należy jednak pamiętać, że w przypadku tego nawilżacza należy codziennie wymieniać wodę.

Czy w urządzeniu TRIADA są wymienne filtry? Na jak długo starczają oraz jaki jest ich koszt i gdzie można je kupić?
Tak, jest zastosowany „suchy filtr powietrza" - wymieniamy go około raz na pół roku. Koszt, w zależności od sklepu, na rok to około 15zł. Dostępny jest w Naszym sklepie, wystarczy telefon do nas do firmy i my go wysyłamy. A jeśli by się tak stało, że u Nas nie będzie w danej chwili dostępny,to można go dostać w sklepach medycznych, AGD. W zestawie z NOWYM nawilżaczem TRIADA jest zapas filtrów na rok.

Czy nawilżacz powietrza TRIADA jest głośny?
Dźwięk pracującego urządzenia (oczyszczenie, nawilżenie, jonizacja, inhalacja) to przede wszystkim szum rozbijanej wody (nie występuje tu brzęczenie czy warczenie jedynie SZUM), który choć to tylko 43 dB uważamy, że jest wyraźnie słyszalny. Proszę pamiętać, że 43dB (ok +2dB w przypadku II programu wersji turbo różnica prawie nieodczuwalna) to bardzo mało jak na SYSTEM MECHANICZNEGO ROZBICIA - (wymogi Kliniki) - system NIEZBĘDNY do uzyskania aerozolu ŚREDNIOKROPLISTEGO. Szum ten bardzo kojąco działa na dzieci powodując, że szybciej zasypiają, natomiast w nocy śpią spokojniej. Z kolei niektórym osobom dorosłym o wrażliwym słuchu może ten dźwięk przeszkadzać, dlatego warto w takim przypadku zastosować prosty programator czasu pracy załączający nawilżacz Triada w odpowiednich godzinach (np. w domu podczas gdy jesteśmy w pracy, przed snem i podczas głębokiego snu).

 • mechaniczne rozbicie wody (Patent NR 175936),
 • przystosowany do pracy ciągłej,
 • emisja wody 0,12 - 0,22 l/godz. - zbiornik na ponad 24 godz. pracy,
 • jeśli zabraknie wody – nic się nie stanie – oczyszcza powietrze,
 • zużycie prądu 9W (I bieg) -15W/godz. (II bieg) - energooszczędny,
 • nawilżacz powietrza wyjątkowo łatwy w utrzymaniu czystości,
 • wystarczające do każdego pomieszczenia do 50m2 , a kubatura do 130 m3
 • wymiary: średnica około 30cm, wysokość niecałe 20cm,
 • poziom dźwięku: 43dB oraz ok +2dB na II programie wersji turbo (w wersji Premium napęd został wyciszony)
 • dodanie KOSTEK LODU obniża temperaturę mgły wodnej DOSKONAŁA FUNKCJA PODCZAS GORĄCEGO LATA.


KLINIKA PNEUMONOLOGII DZIECIĘCEJ INSTYTUTU PEDIATRII AKADEMII MEDYCZNEJ W POZNANIU, w opinii dotyczącej Nawilżacza Powietrza Triada napisała:
NAWILŻACZ TRIADA BADANO PRZEZ 6 MIESIĘCY W SALACH CHORYCH GDZIE HOSPITALIZOWANO DZIECI Z:

 • przewlekłym zapaleniem oskrzeli,
 • nawracającymi nieżytami górnych dróg oddechowych,
 • mukowiscydozą.

BADANIA TE WYKAZAŁY:
generowany aerozol jest ŚREDNIOKROPLISTY - najwłaściwszy dla dróg oddechowych (uzyskany dzięki zastosowaniu MECHANICZNEGO ROZBICIA WODY).
 
Ogromne zalety nawilżacza powietrza TRIADA:

 • prawidłowa wilgotność powietrza w pomieszczeniach dla chorych dzieci,
 • łatwość obsługi, brak efektu zraszania otoczenia.

Kierownik Kliniki: prof. dr hab. med. Jerzy Alkiewicz

Kliknij w celu obejrzenia prezentacji z Youtube

 
Zestaw zawiera:

 • fabrycznie nowy Nawilżacz TRIADA  ZA1/H "premium" koloru białego,
 • dodatkowy filtr powietrza,
 • instrukcja obsługi,
 • roczna gwarancja,
 • paragon/faktura VAT.

 

Oczyszczacze powietrza

 • Wydajność oczyszczania: 

  TRIADA

 • Powierzchnia pomieszczenia: 

  50 m2

Opcje produktu

 • Marka: 

  Triada

 • Rodzaj: 

  Nawilżacze

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...