Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: natychmiast
Koszt wysyłki od: 9.99 PLN
Allergocover - natychmiastowe zmniejszenie dolegliwości w czasie snu

Najlepsze warunki do rozwoju roztoczy panują w łóżku! Tu również chory spędza przeciętnie 1/3 życia i tutaj jego dolegliwości związane z alergią na roztocza są największe.

Skutecznym działaniem zapobiegawczym jest nałożenie na materace, kołdry i poduszki pokrowców nieprzepuszczalnych dla roztoczy i ich odchodów, a na nie dopiero pościeli. Pokrowce Allergocover są wykonane z poliestrowej mikrofazy, jednowarstwowego, bardzo gęsto tkanego materiału, przepuszczalnego dla pary wodnej i powietrza dzięki obecności miliardów mikroskopijnych por. Wykazano, że materiał ten zatrzymuje ok. 92% cząstek o średnicy 1,0-5,0 mikrometrów ( odchody roztoczy są znacznie większe: 10 - 40 mikrometrów ). Dzięki tak dobranej średnicy otworów stanowią one również barierę dla alergenu głównego kota Fel d 1( wielkość < 6 mikrometrów).

Ponadto z Allergocover nie uwalniają się żadne cząstki drażniące drogi oddechowe pacjenta, ma własciwości antystatyczne, jest lekki, trwały, nadaje się do wielokrotnego prania w temperaturze do 60°C. 

Allergocover zaopatrzony jest w specjalne, szczelne zamki błyskawiczne, które uniemożliwiają przedostawanie się roztoczy.

W 1998r. holenderska organizacja konsumentów "Consumentenbond" przeprowadziła porównanie 8 dostępnych na ich rynku pokrowców przeciwroztoczowych ( jakość, cena ). Za najlepszy produkt w tym plebiscycie uznano właśnie Allergocover.

W tym również roku przeprowadzono retrospektywną analizę 111 pacjentów używających pokrowców Allergocover przez 3-4 lata. Przed otrzymaniem pokrowców tylko 3% pytanych czuło się dobrze lub bardzo dobrze, po ich zastosowaniu odsetek ten wzrósł do 86%. U 63% pacjentów poprawa nastąpiła w ciągu 4 tygodni, u 28% w ciągu następnych miesięcy, tylko u 9% nie odnotowano żadnej poprawy. Oczywiście pacjenci byli cały czas leczeni ( leki objawowe, odczulanie ), ale z kwestionariuszy wynika ścisły związek czasowy poprawy samopoczucia i otrzymania pokrowców. 84% pacjentów podawało duży komfort snu, bez nadmiernego pocenia. [ Allergologie 1998; 11: 534-540 ]

Najważniejsze cechy produktu:

 • zabezpiecza przed alergenami roztoczy

 • tkaninę można prać dowolnie często w 60 stopniach z użyciem tradycyjnego środka na lewej stronie

 • czas schnięcia poniżej 6 h

 • prasowanie na najmniejszym nastawieniu
 • materiał idealnie oddychający, nie powoduje potliwości skóry!

 
UWAGA!

Zakupiony produkt nie podlega zwrotom! Produkt jest szyty na indywidualne zamówienie i sprowadzany z Niemiec.
Czas realizacji zamówienia od 3 do 6 tygodni! Prosimy o rozważne przemyślenie zakupu.
 

Allergocover ® można prać w  temperaturze 60 ° C za pomocą łagodnego detergentu – tradycyjnego środka czystości.  Przed praniem zaleca się obrócić pokrowiec na lewą stronę i zamknąć zamek. Materiał schnie w dość krótkim czasie. Materiał jest przystosowany do wirówki.

Używając suszarki i żelazka należy pamiętać o nastawieniu urządzenia na najniższy poziom

Pranie zalecane jest 1-2 razy do roku, można prać częściej, jednak proszę pamiętać że zdejmowanie powłok może doprowadzić do wzbijania się kurzu zawierającego alergeny, dlatego też powinno być przeprowadzane możliwie rzadko.

Pokrowce na poduszki

 • Rodzaj tkaniny: 

  Mikrofaza poliestrowa

 • Rozmiar: 

  40 x 40 cm

 • Seria: 

  Allergocover

 • Temperatura prania: 

  60°C

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...