Wczytuję dane...
Model: SOVA P-M 70/140/10
Realizacja zamówienia: na zamówienie/ do 7 dni roboczych
Koszt wysyłki od: 9.99 PLN

Pokrowiec na Materac SOVA zapewnia trwałą ochronę przed alergenami wytwarzanymi przez roztocza kurzu domowego

Pokrowiec na Materac SOVA wykonany jest z tkaniny Evolon® waga 130 g/m2, zawartość włókien srebra 5% - bariery ochronnej dla roztoczy i ich odchodów alergenów o dodatkowych właściwościach antybakteryjnych. Specjalna technologia uszycia pokrowca zabezpiecza przenikanie alergenów również na szwach oraz w okolicach zamka błyskawicznego.
Evolon® to rewolucyjny materiał dla ludzi cierpiących na alergie związane z roztoczami kurzu domowegoDzięki swej niezwykle gęstej strukturze zbudowanej z ciasno splecionych mikrowłókien, Evolon® tworzy warstwę ochronną przeciw alergenom wytwarzanym przez roztocza.
Evolon® jest "roztoczo-szczelny", co oznacza, że:

 • materiał nie ma warstwy ochronnej, a więc pokrowiec nie szeleści, jest bardzo wygodny, oddycha i jest delikatny, nie daje efektu "plastikowego",

 • nie jest poddawany zabiegom chemicznym, które mogłyby mieć wpływ na zdrowie i które mogłyby powodować, że po kilku praniach jego właściwości mogłyby zniknąć.


Evolon® to najlepsza ochrona przeciwko alergenom związanym z roztoczami, spełniająca najsurowsze wymogi medyczne. Evolon® zapobiega także rozwojowi grzybów.

Evolon® cechuje wysoka przepuszczalność pary wodnej, odporność na wielokrotne pranie w wysokich temperaturach oraz lekkość i miękkość w dotyku. W procesie produkcji tkaniny zrezygnowano z wszelkiego rodzaju nakładanych warstw oraz laminowania.


Skuteczność Evolon® dla alergików potwierdzają certyfikaty wydane przez ECARF Fundacja Europejskiego Centrum Badań nad Alergiami oraz TÜV NORD, jak również wyniki badań przeprowadzonych przez niezależne instytucje: Hygiene-Institut des Ruhrgebiets, Gelsenkirchen Niemcy, IBT Reference Laboratory USA. Evolon® zatrzymuje ok. 97% cząstek o średnicy 1,0 mikrometra odchody roztoczy są znacznie większe:10-40 mikrometrów.

Przepuszczalność powietrza wynosi 20,0 l / dm2 * min.
Właściwości antybakteryjne tkaniny zostały pozytywnie ocenione przez Hohenstein Research Institute, Bönnigheim Niemcy.
Evolon® nie zawiera szkodliwych substancji i nadaje się do kontaktu ze skórą dziecka, co potwierdza nadany tkaninie znak Öko-Tex®.

Antyroztoczowy Pokrowiec na Materac SOVA
przeznaczony jest do stosowania w warunkach domowych jako wewnętrzne powleczenia na materace - główne środowisko życia i rozwoju roztoczy kurzu domowego. 
Materac musi być wyjmowany z łóżka, gdyż wkłada się go do wnętrza pokrowca i zapina na zamek błyskawiczny. Pokrowiec na Materac SOVA stosuje się jako dodatkowe powleczenia między materacem a prześcieradłem. 

UWAGA! DOSTĘPNE WYSOKOŚCI

Pokrowce dostępne dla materacy o w wysokościach: 8 cm, 10 cm oraz 15 cm. Przy składaniu zamówienia prosimy w uwagach wpisać pożądaną wysokość materaca np. 70 x 140 x 8 cm
 

Pokrowce na materac

 • Rodzaj tkaniny: 

  Evolon

 • Rozmiar: 

  70 x 140 cm

 • Seria: 

  Sova

 • Temperatura prania: 

  95°C

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...