Gwarancja: 30 lat
Realizacja zamówienia: na zamówienie/do 7 dni
Koszt wysyłki: Wysyłka gratis!

W kulinarnym świecie pełnym zwrotów akcji,Quadro z jego czterokątnym profilem sprawia, że nie sposób od niego oderwać wzroku, a przy tym daje niesamowitą pojemność naczyń. Ta innowacyjna seria naczyń z Silarganu to prawdziwie wyróżniająca się kuchnia, która wręcz dosłownie otwiera nowe perspektywy dla dotychczasowych kuchenek. Z daleka od tradycyjnej formy, a jednocześnie trzymając rękę na pulsie nowoczesnych rozwiązań, Quadro oferuje ład formy i funkcji. W dodatku jest to wyjątkowy styl i niewątpliwie większa pojemność, znacznie poprawiająca używanie powierzchni na kuchenkach indukcyjnych. Dopracowane w szczegółach koncepty i wyróżniający się design to nie wszystko, Quadro prezentuje także praktyczne rozwiązanie dotyczące przekątnego odlewania płynów z naczynia.  Silit gwarantuje także 30 letnią wysoką jakość ceramicznej powierzchni Silargan. Garnki Quadro są przystosowane do wszystkich rodzajów kuchenek (szczególnie indukcyjnych), wykorzystują wydajnie energię gotowania, szybko transferując ciepło aż po sam rant. Wyjątkowo trwały, stalowy rdzeń, energooszczędny spód naczyń i przezroczysta pokrywa z hartowanego szkła dostarczają fantastycznej, przyjaznej naturze równowagi (Eco-friendly). 

To innowacyjne "kwadratowe" rozwiązanie wyróżnia Silit jako kulinarnego eksperta o najwyższym stopniu kompetencji w gotowaniu.

Skład zestawu:

- garnek niski z pokrywą, 16cm 2,0l,

- garnek wysoki z pokrywą, 18cm 3,7l,

- garnek wysoki z pokrywą, 22cm 6,8l,

- rondel bez pokrywy, 16cm 2,0l.

Technologia Silargan® to krok milowy w badaniu kierunku rozwoju materiału na nowoczesne naczynia kuchenne przeprowadzonym przez firmę Silit. Silargan® jest dzisiaj symbolem najwyższej jakości naczyń kuchennych oraz znany jest na całym świecie jako jedyny w swoim rodzaju. Nadzwyczaj zdrowa i odporna na wysokie temperatury ceramika wykonana w nowoczesnej technologii jest w temperaturze 860 stopni warstwowo łączona z ferromagnetyczną stalą tworząc nierozerwalną kombinację materiałów. Silargan® jest supermocny, odporny na zarysowania oraz bardzo trwały.

Ceramiczna powierzchnia jest w przeciwieństwie do innych materiałów niemal całkowicie gładka, higieniczna, nie wywiera wpływu na smak potraw, a jej blask nie zanika. Gładka powierzchnia Silargan® jest dziecinnie łatwa w pielęgnacji oraz wyjątkowo oszczędna, gdy użytkowana jest wraz z nowoczesnymi kuchniami wykonanymi z ceramiki szklanej. Supermocny rdzeń stalowy, połączony w jedną całość z ciemną powierzchnią zapewnia optymalne przechowywanie oraz uwalnianie ciepła. Silargan® nadaje się do wszystkich rodzajów kuchenek. W przeciwieństwie do tradycyjnych naczyń kuchennych, naczynia wykonane z Silarganu® mogą być nieograniczenie używane na kuchniach indukcyjnych oraz sensorowych.

NACZYNIA BEZ NIKLU!

"Nikiel to pierwiastek chemiczny z grupy metali przejściowych. Ze względu na powszechne stosowanie tego metalu do wyrobu biżuterii, garnków, sztućców i wykańczania telefonów komórkowych, jest najbardziej powszechnym alergenem. Uczulenie na ten metal stwierdza się u około 17 proc. dorosłych i 8 proc. dzieci. Alergia na nikiel może objawiać się jako kontaktowe zapalenie skóry (zaczerwienienie, pieczenie itp.), zapalenie spojówek, zapalenie śluzówki nosa, astma oraz ogólnoustrojowa alergia na nikiel."

Aby gotowanie stało się smaczniejsze, zdrowsze oraz łatwiejsze, inżynierowie Silit opracowali jedyny na świecie jedyny w swoim rodzaju materiał Silargan®. Naczynia kuchenne wykonane z Silarganu® nie zawierają niklu i tym samym stanowią nieodłączny asortyment w kuchni alergików.

Naczynia te nadają się nie tylko doskonale do gotowania potraw, jak również do ich serwowania oraz przechowywania.

30 LAT GWARANCJI

Certyfikaty / Badania   

Gładka, niemal całkowicie nieporowata ceramiczna powierzchnia twardsza od stali, bardzo trwała, odporna na zadrapania oraz na ścieranie; zawsze jednakowo lśniąca oraz nadająca się do zmywarek; higieniczna oraz nie wywierająca wpływu na smak potraw; nadająca się do kuchni ceramicznych oraz sensorowych.  Ciemna powierzchnia wewnętrzna najlepsze właściwości smażenia zarówno w wysokich, jak również w niskich temperaturach; wspaniałe osiągnięcia ciepła. 

Łatwość pielęgnacji

całkowicie gładka powierzchnia oraz wyjątkowa oszczędność przy użytkowaniu wraz z nowoczesnymi kuchniami wykonanymi z ceramiki szklanej; dziecinnie łatwa pielęgnacja.   

Ferromagnetyczność nadające się do kuchni indukcyjnych lepsze usytuawanie na kuchenkach   

Energooszczędność trwały, wykonany z jednego elementu stalowy rdzeń szybko się nagrzewa od dna aż po rant