Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 9.99 PLN

Maskotka Healthy Baby. Wzór - żyrafa. Wysokość: 25 cm.

Mięciutka w dotyku. Żywe kolory!

To zabawka przeznaczona dla dzieci z astmą lub alergią i nie tylko!

  • certyfikowane przez Asthma & Allergy friendly Foundation of America 
  • nie niszczą się po wielokrotnych praniach 
  • nie zawierają materiałów wypełniających, o których wiadomo, nasilają objawy astmy i alergii 
  • miłe w dotyku, idealna przytulanka nawet dla najmłodszych 
  • Healthy Baby to przytulanki oznaczone znakiem certyfikacji asthma & allergy friendly™. 
  • idealna dla wszystkich dzieci a szczególnie z astmą lub alergią. 

Zabawki z certyfikacją asthma & allergy friendly™ nie zawierają tkanin ani materiałów wypełniających, o których wiadomo, że nasilają objawy astmy i alergii. Dzięki wysokiej jakości i wykonaniu zabawek, możesz regularnie skutecznie redukować alergeny poprzez zamrożenie zabawki w zamrażarce, a następnie wypranie i wysuszenie. Przytulanki posiadają Certyfikat CE. Skład : włókna poliestrowe, granulaty polietylenowe

Aby upewnić się, że pluszowe zabawki nie wywołają objawów astmy czy reakcji alergicznych u osób podatnych na tego typu dolegliwości, poddaje się je badaniom fizycznym i chemicznym. Alergeny gromadzące się w zabawce muszą być eliminowane w procesie wstępnego zamrażania i prania w pralce. Konieczne jest również ustalenie poziomu nagromadzenia roztoczy kurzu domowego w zabawce w określonych warunkach. Przed zastosowaniem oraz po przeprowadzeniu zalecanych procedur prania, zabawki muszę spełniać bądź przewyższać najbardziej rygorystyczne ograniczenia nałożone prawem międzynarodowym / standardami dyrektywy w zakresie jakości i bezpieczeństwa. Zabawki są również badane przy użyciu komory testowej pod kątem składu chemicznego i emisji. Zabawkom, które spełniają wymogi przyznano certyfikat asthma & allergy friendly™, umożliwiając konsumentowi dokonanie świadomego wyboru produktu.

CZYM JEST STANDARD CERTYFIKACJI PLUSZOWEJ ZABAWKI?

Pluszowe Zabawki posiadające certyfikat asthma & allergy friendly™ są badane zgodnie ze Standardem Certyfikacji ASP:01:01. Standard Certyfikacji wykorzystuje algorytm zastrzeżonych i uznanych technik naukowych do oceny Pluszowych Zabawek pod kątem prawdopodobieństwa narażenia na materiały alergenne i drażniące zarówno w chwili zakupu, jak i podczas użytkowania.

Próbkom, które pomyślnie przeszły badania certyfikacyjne przyznawany jest certyfikat, który potwierdza, że określona linia Pluszowych Zabawek spełnia wymogi certyfikacyjne asthma & allergy friendly.

Pluszowe zabawki muszą w pełni spełniać wymogi bezpieczeństwa określone prawem krajowym w zakresie stylu i przedziału wiekowego, obowiązujących w państwach, w których są sprzedawane. Następnie, Allergy Standards Limited (ASL) poddaje Pluszowe Zabawki dalszym badaniom materiału, aby upewnić się, że nie posiadają one właściwości mogących wywoływać symptomy astmy lub alergii u osób podatnych na tego typu dolegliwości.

Aby zapewnić bezpieczeństwo i zdrowie dziecka, wszystkie style/projekty zabawek poddawane są dodatkowym procedurom testowym, w tym badaniom dotyczącym przetwarzania materiałów włókienniczych i chemicznych środków wykończeniowych, co do których istnieją podejrzenia, że mogą wywoływać reakcje alergiczne lub podrażnienia bądź wiadomo, że mają takie działanie.

Protokoły badań ASL określają maksymalną zawartość środków chemicznych i barwników, jaką może zawierać zabawka. Określone limity oparte zostały na obecnej wiedzy i badaniach naukowych w zakresie bezpieczeństwa środków chemicznych używanych w produkcji Pluszowych Zabawek oraz w przemyśle włókienniczym.

Z uwagi na fakt, że badania wciąż trwają, limity te są stale uaktualniane.

Musi istnieć możliwość usunięcia alergenów gromadzących się w Pluszowej Zabawce poprzez pranie w pralce.

Konieczne jest również ustalenie poziomu nagromadzenia roztoczy kurzu domowego w Pluszowej Zabawce w określonych warunkach.

Przed i po zalecanych wielokrotnych procedurach prania, Zabawka musi spełniać lub przewyższać najsurowsze ograniczenia nałożone międzynarodowym prawem / standardami dyrektyw w zakresie jakości i bezpieczeństwa. Wszystkie zabawki certyfikowane jako asthma & allergy friendly™ oznaczone są wyjątkowym kodem certyfikacyjnym.

Certified asthma & allergy firnedly™ oraz symbol asthma & allergy friendly™ stanową znaki certyfikacyjne i zarejestrowane znaki handlowe Allergy Standards Limited.

Uwaga: algorytmy certyfikacyjne opracowane przez Allergy Standards Ltd podlegają ochronie praw patentowych. Standard Certyfikacyjny Pluszowych Zabawek asthma & allergy friendly™ ASP:01:01 został zatwierdzony i przyjęty przez The Asthma and Allergy Foundation of America.

COPYRIGHT 2009 ALLERGY STANDARDS LIMITED. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...