Gwarancja: 12 miesięcy
Realizacja zamówienia: 2 - 4 dni
Koszt wysyłki od: 11.00 PLN

Komory inhalacyjne stosuje się w nowoczesnym leczeniu astmy z ciśnieniowymi inhalatorami pojedynczych dawek (MDI) w celu poprawy efektywności aerozoloterapii.

Inhalator pojedynczych dawek wymaga odpowiedniej koordynacji wdechu z uwolnieniem dawki leku tzn. w momencie uwolnienia dawki w tym samym czasie pacjent powinien wykonać spokojny wdech, dlatego dla ułatwienia przyjmowania leków wziewnych z inhalatorów ciśnieniowych należy stosować komory inhalacyjne.

Ich użycie nie wymagana koordynacja wdechu z uwolnieniem dawki leku z inhalatora.

Ten sposób inhalacji zmniejsza ryzyko miejscowych działań niepożądanych - cząsteczki leku o dużej średnicy zostają zatrzymane we wnętrzu komory inhalacyjnej.

Warto pamiętać, że prawidłowo wykonana inhalacja pozwala na właściwą depozycję leku w drzewie oskrzelowym.

Komora inhalacyjna antystatyczna VORTEX z ustnikiem dla osób od 4 roku życia bardzo trwała, wytrzymała metalowa tuba do inhalacji z antystatyczną powłoką stosowana szczególnie w warunkach klinicznych unikalna zasada działania pomaga przezwyciężać trudności w użyciu inhalatora z dozownikiem (MDI) gdy pacjent dokonuje oddechu i aerozol zaczyna cyrkulować VORTEX wytwarza odpowiednie malutkie kropelki, specjalny kształt umożliwia ich precyzyjne dotarcie do płuc pacjenta do dezynfekcji i sterylizacji z ustnikiem z zaworem zwrotnym dla osób powyżej 4 roku życia