Gwarancja: 12 miesięcy
Realizacja zamówienia: 2 - 4 dni
Koszt wysyłki od: 14.58 PLN

Emulsja Antypasożytnicza BIOEEL DERMOSAN BB zawiera benzoesan benzylu w stężeniu 25%. Benzoesan benzylu wykazuje własności owadobójcze (własności insektycydu). Może być z powodzeniem stosowany jako środek zwalczający pasożyty skórne takie jak świerzbowiec ludzki (wywołujący świerzb).


Do 2008 r. produkowany był w Polsce lek o nazwie Novoscabin, który zawierał benzoesan benzylu w stężeniu 30%. Jednak obecnie produkowana wersja kosmetyku Novoscabinu -
 Skin Protect Novoscabin zawiera tylko 10% benzoesan benzylu. Dlatego specjalnie dla Państwa oferujemy rumuńską Emulsję Antypasożytniczą BIOEEL DERMOSAN BB 60g o wysokiej zawartości benzoesanu benzylu (25%).
.
Warto zauważyć, iż w Niemczech firma farmaceutyczna Strathmann GmbH & Co. KG produkuje lek o nazwie Antiscabiosum, o dwóch stężeniach benzoesanu benzylu: 10% i 25%.

Mamy więc porównanie: rumuńska Emulsja Antypasożytnicza BIOEEL DERMOSAN BB oraz niemiecki Antiscabiosum zawierają takie samo stężenie substancji czynnej. Różnica polega na sposobie jego formalnej rejestracji – dermakosmetyk w Rumunii oraz lek wydawany bez recepty w Niemczech. 
Sposób użycia:
  • Wcierać w skórę całego ciała do szyi włącznie (bez twarzy i głowy) dwa dni pod rząd. Smarowanie można wydłużyć na kolejny trzeci dzień, lecz nie dłużej.
  • Po upływie 24 godzin można wziąć kąpiel/prysznic, wytrzeć ciało do sucha i ponownie porządnie nasmarować się na 24 godziny. Przy smarowaniu szczególną uwagę zwracamy na dłonie, nadgarstki i łokcie, gdzie najczęściej pojawiają się pierwsze objawy świerzbu (swędzące krostki).
Przeciwwskazania:
  • Nie stosować u dzieci poniżej 2 lat.
  • Dla dzieci od 2 do 6 lat zalecane rozcieńczenie emusji w proporcji 2:1 czyli np. 60ml (cała butelka) + 30ml wody kranowej. Po rozcieńczeniu bardzo dobrze wymieszać. Przed kolejnym użyciem ponownie dobrze wymieszać, aby mieć pewność że emulsja i woda nie rozwarstwiły się. Rozcieńczoną emulsję zużyć maksymalnie w ciągu 3 dni.
  • Nie zalecamy emulsji dla osób z nadwrażliwością na benzoesan benzylu lub inny składnik preparatu.
Uwaga: Unikać kontaktu z oczami i błonami śluzowymi ust i nosa (dokładnie przepłukać wodą). Emulsja przeznaczona wyłącznie do użytku zewnętrznego, do aplikacji na nieuszkodzoną skórę. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Składniki (INCI): aqua, benzyl benzoate (25%), propylene glycol, cetyl alcohol, paraffinum liquidum, petrolatum, polysorbatum 80, methyl paraben, sodium lauryl sulphate, propyl paraben, triethanolamine, carbomer.
Pojemność opakowania: 60 g.