Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 12 godzin
Koszt wysyłki od: 9.99 PLN
Farba do włosów SANOTINT LIGHT ze złotym prosem i ekstraktami roślinnymi jest najbardziej bezpiecznym barwnikiem do trwałego farbowania włosów dostępnym na rynku. Skład farby całkowicie pozbawiony jest zawartości p–fenylenodiaminy (PPD) – substancji która często powoduje podrażnienia skóry, w wyniku czego wiele kobiet zmuszonych było do rezygnacji z barwienia włosów. Farba nie zawiera amoniaku i metali ciężkich. Produkt przeznaczony jest do samodzielnego nakładania.

 

    * Bardzo niskie ryzyko alergii,
    * 12 wspaniałych odcieni,
    * Zawiera naturalne składniki, takie jak: złote proso (bogate w silikę), liście oliwek, ekstrakt brzozowy, nasiona winogron,
    * Możliwość mieszania dwóch lub większej ilości kolorów dla uzyskania własnej, unikalnej barwy,
    * Produkt nakłada się w postaci gęstego płynu, a niewykorzystaną farbę można przechowywać w celu ponownego użycia,
    * Farba SANOTINT LIGHT doskonale pokrywa siwe włosy, nie odbiegając w tym względzie od farby SANOTINT CLASSIC.
    * Nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego,
    * Produkt nie testowany na zwierzętach,
    * Testowany dermatologicznie,
    * Nie zawiera p–fenylenodiaminy (PPD),
    * Nie zawiera parabenów,
    * Nie zawiera GMO,
    * Nie zawiera alkoholu.
    * Nie zawiera konserwantów,
    * Nie zawiera metali ciężkich,
    * Nie zawiera kwasu p-hydroksybenzoesowego,

Czas potrzebny dla uzyskania odpowiedniego koloru włosów wynosi od 15 do 30 min. Farba Sanotint długo utrzymuje kolor. Głównym składnikiem farby jest złote proso, ekstrakt kaszy jaglanej bogaty w odżywczą silicę (krzemionkę) – jeden z najważniejszych składników ochrony włosów. Naturalne składniki roślinne jak: oliwa z oliwek, sok z brzozy, wyciąg z pestek winogron, wzmacniają włosy, dając im połysk i zdrowy wygląd. Farba całkowicie pokrywa siwe włosy, po jednym do dwóch aplikacji. Farba Sanotint sprawia, że włosy są miękkie i lśniące.


Opakowanie zawiera: 1x55ml tubkę z farbą, 1x55ml buteleczkę emulsji utrwalającej kolor, 1x15ml odżywki, parę plastikowych rękawiczek. Zawartość można podzielić na jedną lub kilka porcji, w zależności od potrzeb i długości włosów.

SPOSÓB UŻYCIA SANOTINT:

1.Wymieszaj dobrze w miseczce równe porcje koloru i emulsji utrwalającej. Podczas całego zabiegu używaj dołączonych rękawiczek.
2.Nałóż zmieszaną emulsję na suche, nieumyte wcześniej włosy. Używając szczoteczki lub grzebienia, rozdzielaj włosy pasmo za pasmem, zaczynając od nasady głowy i nakładaj mieszankę. Jeśli używasz Sanotint po raz pierwszy, nałóż farbę na całe włosy, zużywając całą zawartość.
3.Trzymaj miksturę na włosach przez 15– 30 minut, najczęściej 30 min., zwłaszcza przy rudych odcieniach. Również przy długich, czy bardzo siwych włosach trzymaj barwnik 30 – 35 minut. Gdy chcesz zafarbować odrosty, pokryj je na 20 minut, a potem rozprowadź barwnik na całość włosów na dalsze 10 minut.
4.Po upływie określonego czasu, spłukuj bieżącą wodą aż do chwili, gdy woda będzie czysta. Umyj włosy szamponem i ponownie wypłucz.
5.Przesusz włosy ręcznikiem.
6.Nałóż potrzebną ilość odżywki Sanotint i rozprowadź ją na całe włosy. Nie spłukuj!
7.Wysusz i ułóż włosy.
 

Rady praktyczne: Jeśli wybrany barwnik jest 2-3 razy jaśniejszy od twego obecnego koloru, powinno się najpierw rozjaśnić włosy Rozjaśniaczem „Sanotint Kit Rozjaśniający”.

SKAŁD FARBY:

  • maxymalnie 1%:

różnorodność kolorów i ochrona włosów w farbach Sanotint, nie jest osiągalna przez zastosowanie wyłącznie produktów roślinnych.
Z tego powodu koniecznym jest dodać produkt syntetyczny. W przypadku farb Sanotint, jest to zaledwie 1%. Innymi słowy, związek chemiczny
jest zredukowany do koniecznego minimum.

  • maxymalnie 3-4%:

Płynny aktywator zawiera substancję utleniającą - nadtlenek wodoru, wytworzony w podany wyżej sposób, jest dodany dla podtrzymania koloru.

  • maksymalnie 0,5%:

Substancje wspomgające i przedłużające aktywność koloru, gdy porcja nie jest wykorzystana w całości i pozostawiona do drugiego farbowania czy poprawek.

  • minimum 94,5%

(nie ma na rynku farby tak skutecznej - trwały kolor, ochrona, działanie lecznicze i regeneracyjne, efektowny wygląd - z tak wysoką zawartością naturalnych składników)
Formuła chroniąca włos przy jego farbowaniu i rozjaśnianiu jest oparta na wyciągu z roślin z dodatkiem naturalnych barwników jak:
-ekstrakt z orzechów
-złote proso(bogate w kwas krzemowy)
-biotyna(witaminy odżywiające włosy i skórę)
-wyciąg z brzozy(składnik tradycyjnie używany do pielęgnacji włosów)
-pantotenian wapnia (prowitaminy B5)
-olej sezamowy(dla nadania połysku)

  SANOTINT LIGHT (INCI)
Tubka z farbą(55ml):
Woda, Cetearyl Alcohol, Ethanolamine, Polysorbate 80, Propylene Glycol, Isopropyl Stearate, Sodium Lauryl Sulfate, Ceteareth-30, Tetrasodium Edta, Parfum, Limonene, Benzyl Salicylate, Sodium Hydrosulfite,Panicum Miliaceum Extract, Olea Europaea Leaf Extract, Vitis Vinifera Extract, Betula Alba Extract, Calcium Pantothenate, Biotin
Może zawierać: (Dotyczy głównie ciemniejszych kolorów)
Toluene-2,5-Diamine Sulfate, p-Aminophenol, Resorcinol, 2 Methylresorcinol, m-Aminophenol, 4-Amino-2-Hydroxytoluene, 4-Chlororesorcinol, 1-Naphtol.

Seria zalecana dla alergików - Sanotint Light 0% PPD.

Kosmetyki i farby do włosów

  • Marka: 

    SANOTINT

  • Rodzaj: 

    Farby