Gwarancja: 12 miesięcy
Realizacja zamówienia: 2 - 4 dni
Koszt wysyłki od: 11.00 PLN

Nowy cyfrowy ciśnieniomierz Intec U100 stosuje metodę oscylometryczną pomiaru ciśnienia krwi. Oznacza to, że urządzenie wykrywa ruch krwi w tętnicy ramiennej i podaje jego odczyt w formie cyfrowej. Ciśnieniomierz tego typu nie wymaga stetoskopu, i dzięki temu jest on prosty w użyciu.

Posiada:

Funkcję mowy- podczas wyświetlania wyniku pomiarów jest słyszalny komunikat głosowy podający wartość pomiaru w języku polskim.

Funkcję wykrywania arytmii

Duży rozmiar wyświetlacza 7,2x5,6 cm

Duże cyfry na całej wysokości wyświetlacza

Szeroki zakres mankietu (22-32 cm)

Wskaźnik zużycia baterii

Pamięć 2 x 90 pomiarów

Rzep na całej długości mankietu

Automatyczne wyłączenie po 3 minutach

Wyświetlanie daty i godziny

2 lata gwarancji

Tryb pracy ciągły

Urządzenie wyposażone jest w gniazdo umożliwiające podłączenie zasilacza

Co oznacza POMIAR OSCYLOMETRYCZNY?

Mankiet ciśnieniomierza jest wyposażony w element, który wyczuwa puls związany ze zmianami ciśnienia. Ciśnienie jest wyczuwalne dzięki strumieniowi krwi, który płynie pod mankietem. Pomiar dokonany przez pacjenta jest zapisywany. Najważniejsze plusy tej metody to: pacjent nie musi być doświadczony w odczytach swych pomiarów, a poza tym nie musi samodzielnie wyczuwać swego pulsu. Dzięki temu pomiar może być dokonany zarówno u osób starszych, jak i niepełnosprawnych. Najważniejszym jest fakt, by ciśnienie było mierzone w spoczynku, pacjent nie powinien się w ogóle ruszać, a mankiet ciśnieniomierza musi znajdować się na wysokości serca. Żadna dodatkowa umiejętność nie jest wymagana przy dokonywaniu takiego pomiaru.